w kontekście budowy

Dodane: 13-08-2014 10:04
w kontekście budowy Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo istotne dla zdrowia i życia...Pisałem ostatnio o bhp w budownictwie i rolnictwie. Tym razem chciałbym wrócić do tematu w kontekście budowy. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie to temat rzeka, właśnie w tego rodzaju pracach występuje wielka rozmaitość zagrożeń oraz środków ochronnych. Fachowe przeszkolenie jest bardzo istotne dla zdrowia i życia pracowników budowlanych.

Nawet pozornie mało skomplikowane zadania związane z układaniem chodników, podjazdów i parkingów z betonowej kostki brukowej wiążą się ze sporą liczbą zagrożeń. Najbardziej widocznym jest to związane z dużymi masami (co autor miał na myśli?), paleta takiej betonowej kostki waży ponad tonę, przy rozładunku i przenoszeniu tego materiału trzeba zachować należyte środki ostrożności. Dlatego robotnicy noszą kaski, grube rękawice ochronne oraz specjalne buty wzmocnione stalową konstrukcją. Oczywiście jest tak kiedy firma dba o bhp. W sumie niby nic, ale upadek takiej kilku kilogramowej kostki na nogę mógłby spowodować co najmniej spory ból, a nawet złamania.

Drugim czynnikiem jest hałas. Pozornie przy takiej pracy nie ma co hałasować - było by tak, gdyby kostka była ubijana i wyrównywana ręcznie. Obecnie jednak używa się do tego wibracyjnych zagęszczarek mechanicznych. Te maszyny wytwarzają duży hałas - bez słuchawek może to powodować poważnie uszkodzenie słuchu.

Nawet pracownicy biurowi pracujący w budynkach w pobliżu miejsca budowy cierpią z powodu tego hałasu. firma bhp
nadzór bhp - to całkiem niezłe
szkolenia bhp - to całkiem niezłe
Na temat szkolenia bhp to też niezłe info
Na ten temat napisali także na szkolenia bhp


© 2019 http://sportholiday.mazury.pl/