Trwałe i ponadczasowe- meble skórzane. Kilka spraw związanych z renowacją

za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.Zamsz - czym jest?Zamsz (z niem. Sämisch1) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokrem

Trwałe i ponadczasowe- meble skórzane. Kilka spraw związanych z renowacją Meble ze skóry są ładne i wytrzymałe, jednak pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy. Niestety takie meble łatwo się niszczą, ale całe szczęście są usługi takie jak , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Zamsz - czym jest?

Zamsz (z niem. Sämisch1) ? wyprawiona skóra zwierzęca nie posiadająca części licowej, miękka, ciągliwa, chłonna, o krótkim włóknie koloru naturalnego, żółtokremowego lub sztucznie barwiona.

Skóra może pochodzić m.in. z takich zwierząt jak: sarny, łosie, jelenie, owce, renifery lub kozy. Garbowanie zamszu odbywa się metodą tłuszczową. Najczęściej stosuje się go do wyrobu rękawiczek, bandaży, ścierek do szkła optycznego, obuwia lub wierzchniej odzieży.

Wytwarza się także zamsz sztuczny, który jest tworzywem skóropodobnym, przypominającym naturalny zamsz. Zamszem nazywana jest również tkanina bawełniana krótko strzyżona, przypominająca zamsz naturalny, a wykorzystywana jako materiał na ubrania sportowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamsz


Dbaj o skórę na przedmiotach!

Brak czasu połączony jednoczenie z intensywnym użytkowaniem wykonanych ze skóry rzeczy wiąże się z niszczeniem. Na szczęście skóra, nawet ta najbardziej zaniedbana ma szansę na drugie życie- wystarczy sięgnąć po usługę renowacji skór.


Dzięki temu zabiegowi nasza dawniej elegancka sofa czy ulubiona para butów otrzyma nowe życie by znów cieszyć nas swoim wyglądem i wygodą. Najlepsi specjaliści w tej dziedzinie są w stanie sprawić aby najbardziej zniszczony mebel, niewielkim kosztem, znów wyglądał jak nowy.


Czym jest białoskórnictwo? Wikipedia wyjaśnia

Białoskórnictwo ? rzemiosło garbarskie specjalizujące się w wytwarzaniu cienkich, delikatnych skór na rękawiczki i odzież.

W procesie natłuszczania używano ałunu glinowego i żółtek. Skóry przed garbowaniem były mocno zwapnione i starannie obrobione mechanicznie. Cechy białoskórnicze posiadały folusze, w których ugniatano skóry. Garbowano głównie skóry pochodzące z kozłów, baranów, cieląt, łosi, jeleni, saren.

Pierwsze cechy białoskórnicze znajdowały się we Wrocławiu (1420), Gdańsku, Toruniu, Krakowie (z foluszem), Poznaniu, Raciborzu, Niemodlinie i Głogowie. Cech białoskórników jest wymieniany jako jeden z ponad sześćdziesięciu cechów obecnych w Poznaniu w XVI w.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Białoskórnictwo



© 2019 http://sportholiday.mazury.pl/