Borelioza kontra biorezonans
Choroba odkleszczowa ma swojego przeciwnika również w niekonwencjonalnej gałęzi medycyny - mowa o biorezonansie. Terapia ta skupia się nie tylko na diagnozie choroby, co robi z dużą skutecznością, ale również na jej neutralizacji.
Drgania wywoływane przez boreliozę są wychwytywane przez aparaturę biorezonansu i filtrowane, aby wzmocnić naturalne drgania organizmu i w ten sposób pozbyć się choroby - proste, prawda? Jakby tego było mało, biorezonans radzi sobie również z innymi infekcjami które występują w tandemie z boreliozą - będąc tym samym kompletną i skuteczną terapią.
Boreliozą zarażają się każdego roku tysiące polaków, nawet jeśli nie jesteś jedną z zarażonych osób, bardzo możliwe że znasz kogoś zainfekowanego. Nie zwlekaj więc i poleć mu terapię biorezonansową!
Zapobieganie choroby odkleszczowej
Wikipedia przychodzi nam z pomocą - oto lista rzeczy na które warto zwrócić uwagę, żeby nie nabawić się tego groźnego patogenu:
Zapobieganie boreliozie polega przede wszystkim na unikaniu ukąszenia kleszczy poprzez:
noszenie ubioru okrywającego możliwie szczelnie ciało (koszula z długimi rękawami, długie spodnie, zakryte buty),
unikanie wypraw w rejony, w których jest dużo kleszczy,
unikanie chodzenia poza drogami po lesie, w zaroślach i łąkach,
niesiadanie na zwalonych pniach drzew (miejsce przebywania młodocianych form kleszczy ? nimf),
stosowanie środków odstraszających kleszcze (repelenty), zwłaszcza tych zawierających DEET60,
stosowanie środków do impregnacji odzieży i obuwia zawierających permetrynę i jej pochodne,
sprawdzanie ciała po pobycie w lesie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Borelioza
Zarażenie boreliozą - jak, gdzie, kiedy?
Jak wielu z was słusznie się domyśla, winny boreliozie jest kleszcz, ale przecież nie zawsze ugryzienie kleszcza kończy się zarażeniem i mimo wszystko nie jest to jedyna droga zakażenia.
Jeżeli chodzi o brak 100% skuteczności zarażenia poprzez ugryzienie, cóż, ślina kleszcza przenosi różne patogeny, może akurat udało Ci się że nie miała boreliozy w swoim składzie. Inną możliwością jest to, że Twoja szczepionka zdała egzamin. Po za kleszczem, zarazić boreliozą można się od nimfy - czyli w sumie małego kleszcza. Inną, rzadko spotykaną drogą zarażenia, jest takie które następuje przez łożysko, czyli kiedy matka zaraża swoje dziecko - na szczęście prawie nie spotykana sytuacja.
Tak więc strzeżcie się kleszczy i ich śliny, które przenoszą krętki boreliozy, ale też inne patogeny. Lepiej mieć aktualne szczepienia niż potem szukać sposobu na wyleczenie.